obec Mikulovice má již více než 750 let historie

  do obce patří rovněž Široký Brod a Kolnovice

  skvělou vyhlídku si užijete z rozhledny Zlatý Chlum

  z letiště LKMI startují vyhlídkové lety

  kulturu reprezentuje divadelní soubor Kantoři

  FK Mikulovice hrál i třetí nejvyšší soutěž MSFL

  o seniory je příkladně postaráno v DPS 

  v krizových situacích pomáhají dva sbory SDH

Články

Filtr
 • Velká knižní amnestie

  knihaV březnu  odstartovala  v knihovně  celoměsíční velká knižní amnestie. Akce umožní všem zapomnětlivým  čtenářům  vrátit zdarma knihy do knihovny.  Ráda uvítám zpět zapomenuté tituly , na které netrpělivě čekají další čtenáři : Černý tygr, Pán prstenů, Na západní  frontě klid, Až na dno, Rejvíz a okolí, a další a další …. Doufám,  že amnestii  využije co nejvíce čtenářů,  kteří  si nenašli  čas vrátit  knihy v termínu. Přispějí tak k hladkému průběhu revize knižního fondu v 2.pololetí 2015.
  Jelikož knihovna  je povinna vymáhat knihy po nedodržení výpůjční lhůty (3 měsíce) prostřednictvím upomínek,  připomínám ceník :
  1. upomínka                    30,- Kč
  2. upomínka                    40,-Kč
  3. upomínka                    60,- Kč
  4. předsoudní upomínka 80,- Kč
  Březen měsíc čtenářů ukončíme autorským čtením Hororových povídek spisovatele J. Opatřila  pro žáky 2. stupně ZŠ. Autorské čtení se uskuteční 27. března, kdy bude knihovna uzavřena pro veřejnost do 13.00. Děkujeme za pochopení.

  Poděkování
  Děkuji všem, kteří se podíleli na organizaci i hladkém  průběhu  15. Mikulášského vánoční jarmarku.  I když nebylo vše, tak, jak jsem si přála. Byli nasmlouvaní  pro- dejci, kteří slíbili svoji účast a těsně před zahájením jarmarku  se z různých důvodů omluvili. Bohužel toto jsou věci, které jako organizátor neovlivním. Přesto věřím, že se návštěvníkům letošní jarmark líbil.logo web 110 37

 • Vážení držitelé psů

  Opět se vracíme k ožehavému tématu – volně pobíhajícím psům.
  pejsci 1Ročně řešíme několik stížností. Volně pobíhající psi nejen že znečišťují veřejné pro- stranství, vážnějším problém je fakt, že mohou ohrožovat lidi.
  Jen si představte  situaci, kdy váš dům těsně sousedí s místní komunikací  – nemáte možnost z důvodu nedostatku prostoru  postavit plot. Vchod do domu je tedy z této místní  komunikace. Volně pobíhající psi vám znečišťují dveře, fasádu, schody …. a ve chvíli, kdy vycházíte ven, musíte dávat pozor kam šlápnete  – no není to ne- chutné?!
  Další situace – jdete na procházku  s malým dítětem v kočárku a v tom se před vámi zjeví psisko cenící zuby. Nebo – vaše dítě jde do školy a cestou ho doběhne  funící pes a děcko se vám s brekem vrátí domů.
  A jen považte, k těmto situacím dochází i v případech, kdy chovatel tohoto psa jde v klidu, s vodítkem v ruce, za ním a s úsměvem na rtu vám sdělí, že se nemáte  bát, protože vám nic neudělá …..
   
  Vážení pejskaři, buďte ohleduplní  ke svému okolí uklízejte po svých psích mazlíčcích, nenechávejte  je volně běhat – jsou i lidé, kteří se psů bojí.
  Za všechny pejskaře i nepejskaře.

  portret dostova

  Drahomíra Dostoválogo web 110 37

 • Volby sportovně

  volbyDovolte mi převést letošní volby do sportovní terminologie. Před volbami sestavilo 5 družstev svoji soupisku 15-ti hráčů (kandidátka) a zvolilo si svůj sportovní program na 4 roky dopředu. Diváci (voliči) svou volbou rozhodli  o složení 15-ti členného reprezentačního týmu a to tak, že všem stranám  na začátek  zápasu  zajistili po 3 hráčích. Když zůstaneme  u sportovní  terminologie,  došlo k plichtě a co teď. Sejde se všech 15 sportovců na startovní  čáře jako spoluhráči nebo budou  hrát tříčlenné týmy každý za sebe?

 • Nové povinnosti majitelů zdrojů vytápění na tuhá paliva

  V minulém článku jsme vás informovali o aktuálním stavu ovzduší v ČR a na Jesenicku. Ze všech složek životního prostředí je ovzduší tou, jejíž stav se stále nezlepšuje. Nejproblematičtější znečišťující látky, které mají významný vliv také na zdraví obyvatel, nevznikají přitom především v průmyslových provozech, ale vycházejí z komínů rodinných domů. Jedná se o prachové částice a o polyaromatické uhlovodíky, z nichž se sleduje především látka benzo(a)pyren, prokázaný karcinogen.

  Z důvodu ústavou zaručené nedotknutelnosti obydlí však tyto kotle až doposud nebylo možné přímo kontrolovat a ani pověřené úřady neměly účinné nástroje pro řešení situace, kdy např. jeden občan svým jednáním zamořil škodlivým kouřem široké okolí. Tuto situaci by měl výrazně změnit nový zákon č. 201/2012 Sb., o ochraně ovzduší, který významně zasáhne do povinností a provozu mnoha domácností, které pro vytápění používají kotle na tuhá paliva. Odborníci odhadují, že se dotkne až půl milionu domácností.

  Nejčastější kotel v ČR - s prohořívacím způsobem spalování

  Jedná se o nejstarší typ kotlů, který byl určen pro spalování paliva s malým obsahem prchavé hořlaviny, tedy koksu. S ohledem na cenu koksu je jeho spalování spíše výjimečné. Většina těchto zařízení byla vyrobena z litiny, takže přestože je jejich provoz dost nekvalitní (dehtování a vysoké CO), jedná se o jeden z nejpoužívanějších spalovacích zařízení (v ČR cca 50% zastoupení). Je to dáno jeho cenou a životností.

 • pojďte na procházku

  budova OU a základní školy vpravo kostel sv.Mikuláše

  sv mikulovicesv kostel

  Klikněte na obrázek a ocitnete se na místě.

  Street View je aplikace v rámci Google Maps a Google Earth, která nabízí panoramatické pohledy (360° horizontálně a 290° vertikálně) v mnoha městech a státech v různých částech světa. Pohledy jsou snímány z výšky přibližně 2,5 metru cca každých 10 metrů. Služba byla uvedena 25. května 2007 a postupně se rozšířila do mnoha států na dalších kontinentech.

archív původních stránek obce

Obec Mikulovice, Hlavní 5, 790 84 Mikulovice

Bankovní spojení Komerční banka a.s. čú. 1723841/0100

IČO 00303003, DIČ CZ00303003

ID datové schránky 9fmbcrk, tel. 584 429 100

pondělí 7:00 - 17:00

úterý 7:00 - 15:00

středa 7:00 - 17:00

čtvrtek 7:00 - 15:00

pátek 7:00 - 13:30

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.