obec Mikulovice má již více než 750 let historie

  do obce patří rovněž Široký Brod a Kolnovice

  skvělou vyhlídku si užijete z rozhledny Zlatý Chlum

  z letiště LKMI startují vyhlídkové lety

  kulturu reprezentuje divadelní soubor Kantoři

  FK Mikulovice hrál i třetí nejvyšší soutěž MSFL

  o seniory je příkladně postaráno v DPS 

  v krizových situacích pomáhají dva sbory SDH

Články

Filtr
 • TJ Sport Mikulovice - Šachový oddíl

   

  Mikulovičtí šachisté

   

  Ráda bych vám představila malý mikulovický dětský Šachový oddíl, který existuje pod hlavičkou TJ Sport Mikulovice.
  Mikulovická ZŠ umožňuje členům oddílu scházet se 2x týdně v jejich prostorách. Děti tak mají možnost učit se něčemu úplně jinému, než je ve škole běžné.
  Některé děti oddílu jezdí na šachové turnaje. V letošním roce se zúčastnily turnajů: Velká cena Holčovic mládeže v šachu, Velká cena Vrbna pod Pradědem mládeže v šachu, cyklus turnajů pro děti a mládež v Niemyslovicích u Prudniku – Polsko, okresní přebor dětí v rapid šachu v Jeseníku a šachová soutěž čtyřčlenných družstev dlouhých partií v Jeseníku.
  Začátkem června 2016 se děti budou moci zúčastnit II. ročníku letního víkendového soustředění pro mladé šachisty.
  V současné době tento malý oddíl nedisponuje velkou finanční částkou na provoz, proto je startovné turnajů v režii rodičů (částka je minimální a to ve výši cca 50 Kč ). Je veliká škoda, že se turnajů, které jsou ve velké míře v okolí a pouze v sobotních dopoledních hodinách, nezúčastňuje více dětí. Turnaje jsou pro ně veliké plus, protože tak získají více zkušeností, více kamarádů a to nejdůležitější – osvojí si logické myšlení. Osobně velice obdivuji i ty děti, které ještě ani nechodí do školy a šachy hrají a to velice dobře.
  Závěrem dodám, že pokud by měl někdo z dětí zájem, může každé pondělí nebo středu navštívit kroužek v učebně výtvarné výchovy ZŠ Mikulovice v době od 14:00 do 15:00 hod. Více jim rád sdělí p. Hudský ze Zlatých Hor, který kroužek vede. Veškeré další informace pak dostávají děti v kroužku a jejich rodiče na e-mail, který uvedou v přihlášce.
  Irena Gvizdová

 • Poděkování

  V sobotu 23.4.2016 jsem byl svědkem v sále OÚ v Mikulovicích kulturního představení "Fantom opery" v nastudování Anny Beťákové, Pavlíny Říhové, Víta Válka, Ivy Mlynářové a Mgr.Jiřího Svobody. Toto představení ve mě zanechalo velký zážitek, za který si všichni účinkující v čele s Pavlínou Říhovou zaslouží velké poděkování. Příprava a nastudování takového představení stálo jistě spoustu sil a práce nejen účinkujících, ale celého organizačního týmu. Jsem hrdý na to, že občané Mikulovic dokázali připravit tento nevšední kulturní zážitek. Většinou za takovými představeními musíme cestovat do velkých měst, abychom mohli zhlédnout profesionální vystoupení. Myslím, že "standing ovations" po přídavku jedné z ústředních písní plně vyjadřoval spokojenost diváků v sále. Ještě jednou účinkujícím i technickému týmu za toto skvělé vystoupení děkuji.
  starosta obce Mikulovice
 • TJ Sport Mikulovice z. s.

  Poděkování TJ Sport Mikulovice z.s.        

     Jménem členů TJ Sport, ale i ostatních, kteří využívají zázemí sokolovny ke sportovní, kulturní, společenské činnosti děkuji obci Mikulovice za příspěvek na částečnou úhradu nákladů spojených s provozem sokolovny a činností jednotlivých oddílů na rok 2016 ve výši 130000,-Kč. Tato částka bude Výkonným výborem TJ Sport přerozdělena na činnost a akce jednotlivých oddílů a na úhradu provozu sokolovny (plyn, elektrika). Začátkem roku proběhla rekonstrukce ubytovny sokolovny , protože nesplňovala podmínky z hlediska požární bezpečnosti. Celková výše oprav dosáhla částky 125000,-Kč a obec Mikulovice se na ní podílela investiční dotaci částkou 60000,-Kč. Ještě jednou děkuji jménem TJ zastupitelům obce za schválení obou dotací a budou-li mít zájem, tak je zástupci TJ Sport seznámí s využitím těchto financí.

  Jaroslav Mrtka

                                                                               

                                                                     

 • Velikonoční turnaj ve stolním tenisu

       Sezóna stolního tenisu se tradičně ukončuje v Mikulovicích. Místní oddíl TJ Sport Mikulovice   uspořádal dne 19. března 2016 27. ročník Velikonočního turnaje ve stolním tenisu, kterého se zúčastnili i hráči z Jeseníku, Zlatých Hor, Ondřejovic, Písečné a M.Albrechtice.

       Zahájení turnaje mělo slavností charakter, kdy družstvo TJ Sport Mikulovice B převzalo od předsedy Reginálního svazu stolního tenisu Jeseník pamětní diplomy za vítězství v reginálním přeboru družstev.

       V turnaji byl ve dvouhrách nejúspěšnější loňský vítěz Miloš Matějíček z Jeseníku. Druhé a třetí místo obsadili hráči Města Albrechtic, kteří při neúčasti hráčů z Polska byli příjemným zpestřením tohoto turnaje.

  Výsledky : dvouhra – 1. Miloš MATĚJÍČEK   (Jeseník)

                                     2. Lukáš SOPČÁK (M.Albrechtice)

                                     3. Štěpán ADAMEC (M.Albrechtice)

                  

                   čtyřhra – 1. Sopčák-Adamec (M.Albrechtice)

                                   2. Fňukal-Matějíček (Jeseník)

                                   3. Pokorný-Pokorný (Mikulovice)

         Miroslav Seibert

   

  Vyhlášení přeborníka regionu Jeseník

  Uložit

archív původních stránek obce

Obec Mikulovice, Hlavní 5, 790 84 Mikulovice

Bankovní spojení Komerční banka a.s. čú. 1723841/0100

IČO 00303003, DIČ CZ00303003

ID datové schránky 9fmbcrk, tel. 584 429 100

pondělí 7:00 - 17:00

úterý 7:00 - 15:00

středa 7:00 - 17:00

čtvrtek 7:00 - 15:00

pátek 7:00 - 13:30

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.