obec Mikulovice má již více než 750 let historie

  do obce patří rovněž Široký Brod a Kolnovice

  skvělou vyhlídku si užijete z rozhledny Zlatý Chlum

  z letiště LKMI startují vyhlídkové lety

  kulturu reprezentuje divadelní soubor Kantoři

  FK Mikulovice hrál i třetí nejvyšší soutěž MSFL

  o seniory je příkladně postaráno v DPS 

  v krizových situacích pomáhají dva sbory SDH

Čápy v hnízdě můžete sledovat online kamerou

Čapí hnízdo postavil u svého domu Vladislav Jankes na podzim v roce 2003. O rok později se zde usídlil pár čápů bílých. Kameru nainstalovala na blízký topol obecně prospěšná společnost Krasohled, které Jankes předsedá, v roce 2011. Kamera je umístěna v bezprostřední blízkosti hnízda, takže každodenní život velkých opeřenců lze sledovat do nejmenších detailů. .

Čapí hnízdo můžete sledovat ZDE

„Dohadovali jsme se, kolik čápů v hnízdě je. Říkal jsem si, že by nebylo špatné vidět, jak mladí rostou, jak je rodiče krmí," vysvětlil Vladislav Jankes, proč se rozhodl kameru pořídit. Věc probral se svým kamarádem, ten mu pomohl sepsat žádost o dotaci na kraj. Díky ní nezisková společnost zařízení financovala.

Letos se do hnízda v Supíkovicích vrátila samička s partnerem, vejce ale zatím nemají. Za dobu on–line přenosů se v Supíkovicích vyklubalo nejméně osm mláďat, ne všechna ale přežila.

„Loni byla čapí mláďata slabá a jejich rodičům zřejmě bylo jasné, že by dlouhou cestu do teplých krajů nezvládla. Tak je nechali umřít. Příroda má své zákonitosti, i když to někdy může vypadat krutě," konstatoval Vladislav Jankes. Živo by v čapím hnízdě mělo být až do srpna, pak už zase opeřenci odlétají strávit zimní měsíce do tepla.

image

Odkaz na kameru dali tvůrci projektu na několik specializovaných serverů v Polsku. Právě odtud má stránka, kde se přenos nachází, nejvíce přístupů. Zavítali na i Rusové, Izraelci či Američané, dokonce i několik lidí z Uzbekistánu, Malajsie nebo Hongkongu. „Jde nám také o celkovou propagaci Supíkovic," dodal Jankes.

zdroj http://sumpersky.denik.cz/zpravy_region/capi-v-hnizde-muzete-sledovat-online-kamerou-20150413.html

archív původních stránek obce

Obec Mikulovice, Hlavní 5, 790 84 Mikulovice

Bankovní spojení Komerční banka a.s. čú. 1723841/0100

IČO 00303003, DIČ CZ00303003

ID datové schránky 9fmbcrk, tel. 584 429 100

pondělí 7:00 - 17:00

úterý 7:00 - 15:00

středa 7:00 - 17:00

čtvrtek 7:00 - 15:00

pátek 7:00 - 13:30

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.