obec Mikulovice má již více než 750 let historie

  do obce patří rovněž Široký Brod a Kolnovice

  skvělou vyhlídku si užijete z rozhledny Zlatý Chlum

  z letiště LKMI startují vyhlídkové lety

  kulturu reprezentuje divadelní soubor Kantoři

  FK Mikulovice hrál i třetí nejvyšší soutěž MSFL

  o seniory je příkladně postaráno v DPS 

  v krizových situacích pomáhají dva sbory SDH

Jesenickou zušku vede Tomáš Uhlíř

Konkurzu na místo ředitele se účastnili dva učitelé jesenické základní umělecké školy: Tomáš Uhlíř a František Mech. Podle místostarostky Jeseníku Zdeňky Blišťanové byli oba uchazeči velmi kvalitní.

„U pana Uhlíře se nakonec prokázala větší jistota, protože již několik let vykonával funkci zástupce ředitelky. Byl ve svých odpovědích trochu jistější, věděl o něco více z legislativy," přiblížila, proč právě jemu dala výběrová komise přednost.

Tomáš Uhlíř chce podle svých slov především udržet vysokou kvalitu školy, kterou nastavili jeho předchůdci. Školu by chtěl rovněž posunout dál, například nabídkou nových oborů.

„Na některých zuškách dnes běžně fungují zvuková studia a obory tvorby hudby. Kdyby se do budoucna podařilo sehnat peníze, chtěli bychom zvukové studio vybudovat," naznačil nový ředitel.

Do konkurzu se podle svých slov přihlásil jednak proto, že za jedenáct let jako druhý zástupce ředitele do problematiky vedení školy pronikl, jednak je se školou spjat od dětství.

„Od nějakých čtyř, pěti let jsem školu navštěvoval jako hráč, absolvoval jsem první i druhý stupeň. Hned po gymnáziu jsem nastoupil na záskok a už jsem tam zůstal. De facto je to pro mě citová záležitost," svěřil se Tomáš Uhlíř.

Podle místostarostky Zdeňky Blišťanové se na základní umělecké škole žádné dramatické změny nechystají. Dále bude nutné řešit školní vzdělávací program, ve škole by mělo učit méně pedagogů na částečný a více na plný úvazek.

„Škola se chce zapojit i do projektu Eurohudebka. Z něj by měly jít další peníze na zlepšení kvality výuky, nákup nástrojů a podobně," doplnila místostarostka Jeseníku.

zdroj http://sumpersky.denik.cz/kultura_region/jesenickou-zusku-vede-tomas-uhlir-20150406.html

archív původních stránek obce

Obec Mikulovice, Hlavní 5, 790 84 Mikulovice

Bankovní spojení Komerční banka a.s. čú. 1723841/0100

IČO 00303003, DIČ CZ00303003

ID datové schránky 9fmbcrk, tel. 584 429 100

pondělí 7:00 - 17:00

úterý 7:00 - 15:00

středa 7:00 - 17:00

čtvrtek 7:00 - 15:00

pátek 7:00 - 13:30

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

přihlaste se