obec Mikulovice má již více než 750 let historie

  do obce patří rovněž Široký Brod a Kolnovice

  skvělou vyhlídku si užijete z rozhledny Zlatý Chlum

  z letiště LKMI startují vyhlídkové lety

  kulturu reprezentuje divadelní soubor Kantoři

  FK Mikulovice hrál i třetí nejvyšší soutěž MSFL

  o seniory je příkladně postaráno v DPS 

  v krizových situacích pomáhají dva sbory SDH

Jeseníky dál lákají filmaře

„Děláme přípravy pro to, abychom mohli realizovat náš sen, celovečerní animovaný film o Vincenzi Priessnitzovi. Nyní vzniká teaser, krátká třicetisekundová upoutávka na film," řekl producent snímku Vodní lékař Mirek Veselý.

Pětasedmdesátiminutový snímek má divákům představit nejdůležitější milníky a souvislosti života Vincenze Priessnitze. Ten v dnešním Jeseníku vybudoval první vodoléčebný ústav na světě.

„Film se bude po technologické stránce připravovat ještě minimálně tři čtvrtě roku. Vlastní výroba, práce animátorů by měla začít ke konci tohoto roku," přiblížil Mirek Veselý s tím, že premiéra by se měla podle současných plánů uskutečnit ke konci roku 2017.

Producent snímku pochází z Jeseníku. V osmnácti letech odešel studovat vysokou školu, žije v Praze, do svého rodného města se ale pravidelně vrací.

„V Jeseníku jsem se narodil, mám tam rodiče, nejvíce mě ale inspirovala skvěle napsaná knížka Prameny živé vody," přiblížil Mirek Veselý, proč se rozhodl film o nejslavnějším jesenickém rodákovi natočit.

Severomoravský region si pro natáčení některých scén vyhlédli tvůrci snímku Rudý kapitán. Drama situované do začátku 90. let, které se dotýká témat církve a Státní bezpečnosti, zčásti vznikalo v Olomouci, Ostravě i na Šumpersku.

„Chtěli jsme natáčet také v šumperské nemocnici. Vedení bylo velmi ochotné a milé. Natáčení jsme měli připravené, kvůli času a organizačním důvodům se ale zrušilo," řekl režisér snímku Michal Kollár s tím, že v letošním roce se s dotáčkami na Šumpersku již nepočítá. Snímek by měl mít premiéru v únoru či březnu příštího roku.

Filmaře do Jeseníků láká kancelář Jeseníky Film Office, kterou provozuje Sdružení cestovního ruchu Jeseníky. Podle ředitelky sdružení Andreji Závěšické se jesenické hory filmovými a televizními štáby doslova hemží.

„Často spolupracujeme s Českou televizí na přípravě reportáží do pořadu Toulavá kamera. V uplynulém roce se kamera zatoulala do Jeseníků hned osmkrát," řekla ředitelka Andrea Závěšická.

Krajina nejsevernějších moravských hor láká rovněž špičkové dokumentaristy. Režisér Petr Krejčí v Jeseníkách natočil pilotní díl nového seriálu Krajina – zahrádka domova.

„Měla jsem možnost zhlédnout trailer k chystanému dokumentárnímu cyklu a musím přiznat, že jsem měla po těle husí kůži. Patrně se můžeme těšit na dokumenty světového formátu ve stylu BBC," uvedla Andrea Závěšická.

V loňském roce byly uvedeny hned dva celovečerní snímky vzniklé v Jeseníkách. Krásno Ondřeje Sokola a Díra u Hanušovic Miroslava Krobota získaly dohromady čtyři filmové ceny Český lev.

zdroj http://sumpersky.denik.cz/kultura_region/jeseniky-dal-lakaji-filmare-20150406.html

archív původních stránek obce

Obec Mikulovice, Hlavní 5, 790 84 Mikulovice

Bankovní spojení Komerční banka a.s. čú. 1723841/0100

IČO 00303003, DIČ CZ00303003

ID datové schránky 9fmbcrk, tel. 584 429 100

pondělí 7:00 - 17:00

úterý 7:00 - 15:00

středa 7:00 - 17:00

čtvrtek 7:00 - 15:00

pátek 7:00 - 13:30

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

přihlaste se