obec Mikulovice má již více než 750 let historie

  do obce patří rovněž Široký Brod a Kolnovice

  skvělou vyhlídku si užijete z rozhledny Zlatý Chlum

  z letiště LKMI startují vyhlídkové lety

  kulturu reprezentuje divadelní soubor Kantoři

  FK Mikulovice hrál i třetí nejvyšší soutěž MSFL

  o seniory je příkladně postaráno v DPS 

  v krizových situacích pomáhají dva sbory SDH

Strefit se do vkusu diváků není lehké, říká ředitel kina

„Trochu riskantní krok bylo zařadit do repertoáru přenosy z předních evropských operních a baletních scén. Sice jsem věřil, že i tento žánr si diváky najde, ale přesto mě velký zájem překvapil. Na představení zprostředkované přes satelit chodí i lidé, kteří jinak kino třeba nenavštěvují," řekl Kamil Navrátil. Například nedávný přenos Labutího jezera v podání Národního baletu v Londýně přišlo shlédnout 341 diváků. Kapacita kina je přitom jen o pětatřicet míst větší. Naopak na sedmi Českými lvy oceněný film Cesta ven nedorazil vůbec nikdo.

image Kamil Navrátil nešéfuje bezvýznamnému podniku, i když má pod sebou jen pár zaměstnanců. Šumperské kino se totiž řadí mezi nejúspěšnější jednosálová kina v České republice. Trefit se do vkusu diváků není ale pro ředitele kina jednoduché podobně jako pro samotné filmaře, producenty i distributory.

„Sestavování programu je poměrně složité, nejen proto, že do poslední chvíli neznáme u některých filmů stopáž. Je s tím spojená i značná administrativa, vyjednávání s distributory či Ochranným svazem autorským. Také se snažím, aby měl měsíční program co nejpestřejší dramaturgickou stavbu, zařazujeme i nové žánry. Měl by si prostě vybrat každý, od dětí až po náročné diváky. Například cestopisná přednáška doplněná promítáním o cestě trabantem po jižní Americe měla poměrně slušný úspěch," dodal Kamil Navrátil.

Šéf šumperského kina je také filmovým fandou, bez toho by svou profesi snad ani dělat nemohl. České snímky z posledních let hodnotí poměrně kladně a to především ty, které se natáčely v šumperském regionu. Po filmu Krásno v režii Ondřeje Sokola to byla třeba Díra u Hanušovic.

„Na film Krásno jsme měli návštěvnost kolem pěti tisíc diváků, řada lidí byla zvědavá hlavně na scény, které se točily v Šumperku. Ale Krásno jsem sledoval i v místě poměrně vzdáleném, reakce diváků byla vstřícná. Šumperk se jim ve filmu líbil," uzavřel Kamil Navrátil.

zdroj http://sumpersky.denik.cz/kultura_region/strefit-se-do-vkusu-divaku-neni-lehke-rika-reditel-kina-20150408.html

archív původních stránek obce

Obec Mikulovice, Hlavní 5, 790 84 Mikulovice

Bankovní spojení Komerční banka a.s. čú. 1723841/0100

IČO 00303003, DIČ CZ00303003

ID datové schránky 9fmbcrk, tel. 584 429 100

pondělí 7:00 - 17:00

úterý 7:00 - 15:00

středa 7:00 - 17:00

čtvrtek 7:00 - 15:00

pátek 7:00 - 13:30

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

přihlaste se