obec Mikulovice má již více než 750 let historie

  do obce patří rovněž Široký Brod a Kolnovice

  skvělou vyhlídku si užijete z rozhledny Zlatý Chlum

  z letiště LKMI startují vyhlídkové lety

  kulturu reprezentuje divadelní soubor Kantoři

  FK Mikulovice hrál i třetí nejvyšší soutěž MSFL

  o seniory je příkladně postaráno v DPS 

  v krizových situacích pomáhají dva sbory SDH

FK Mikulovice

fotbal teplice

V lidském životě je padesát let období, v němž lze prožít mnohé velmi příjemné chvíle, ale i okamžiky, jež svým chmurným obrazem se nám hluboko vžijí do srdce.

 

Za padesát dva let mikulovické kopané, která vyrůstala v amatérských podmínkách se v oddíle vystřídalo mnoho nadšených a zapálených vyznavačů kopané, kteří ať jako hráči nebo funkcionáři, připravovali divákům radostné nebo smutné chvilky. Mnozí z nich již opustili naše řady a naopak další teprve budou obouvat kopačky, aby pokračovali v tradici mikulovického fotbalu.

V roce 1947 po odsunu Němců vybudovalo několik nadšenců naproti továrně EGO (dnešní Plastkon) na pozemku pana Chytila fotbalové hřiště, které je dodnes na stejném místě. První utkání mikulovické mužstvo pod názvem Slezan Mikulovice sehrálo ve Zlatých Horách.

V roce 1951 došlo v ČSR k reorganizaci tělovýchovy a ke změně názvu na TJ Spartak Mikulovice.

Fotbalisté TJ Spartak Mikulovice hráli do roku 1957 okresní soutěže, v roce 1957 se probojovali do 1. B třídy a později do 1. A třídy.

Koncem šedesátých let prochází fotbal v Mikulovicích vleklou krizí a hraje pouze 3. třídu v okrese Šumperk.

Počátkem sedmdesátých let dochází k doplnění mužstva nadějnými dorostenci a po dvou letech postupuje mužstvo do okresního přeboru okresu Šumperk a pak znovu do krajské 1. B třídy.

Rovněž v mládežnických kategoriích dosahují mikulovičtí žáci a dorostenci dobrých výsledků a v některých letech získávají tituly okresních přeborníků.

Ve druhé polovině devadesátých let dochází k vytyčení nových cílů týkajících především zlepšení technických podmínek pro hráče s cílem zajistit návrat hráčů hostujících v jiných oddílech hrajících vyšší soutěže a docílit postup do vyšších soutěží. První akcí bylo vybudování nového trávníku s podzemním zavlažováním čímž došlo k podstatnému zlepšení hrací plochy. Následovalo pak vybudování nových moderních kabin pro hráče, což se podařilo především zásluhou majitele Likérky Trul Mikulovice ing. Jana Babjáka.

V roce 1999 došlo k vytvoření nového fotbalového klubu pod názvem FC Trul Mikulovice s.r.o., který byl založen TJ Spartak Mikulovice, Likérkou Trul Mikulovice a Obcí Mikulovice. Na tento klub byla převedena práva člena ČMFS ze Spartaku Mikulovice. Klub postupně postupuje do 1. A třídy, do krajského přeboru a poté v roce 2004 jako první fotbalový klub na Jesenicku do divize. Po ročním působení v divizi však sestupuje zpět do krajského přeboru. Mikulovičtí se však myšlenky hrát vyšší soutěž nevzdávají.

V roce 2007 pak dochází k zatím poslední organizační změně v mikulovické kopané. Bylo založeno občanské sdružení pod názvem FK Mikulovice o. s. na které byla z FC Trul s.r.o. převedena práva člena ČMFS a dál pokračuje v soutěži – krajském přeboru Olomouckého kraje. V roce 2009 fotbalisté Mikulovic podruhé v krátké době vybojují postup do divize a tentokrát se již v soutěži zabydlí na delší dobu. Při své druhé účasti v divizi zakončí sezónu na čtvrtém místě, v ročnících 2010/11 a 2011/12 posunou své maximum a sezóny zakončí shodně na třetím místě. V sezóně 2012/13 Mikulovičtí s bilancí 15 výher 11 remíz a 4 prohry vyhrávají s náskokem devíti bodů na druhého divizi E čímž se jim otevřela brána do Moravskoslezské fotbalové ligy.

http://fkmikulovice.cz logo web 110 37

archív původních stránek obce

Obec Mikulovice, Hlavní 5, 790 84 Mikulovice

Bankovní spojení Komerční banka a.s. čú. 1723841/0100

IČO 00303003, DIČ CZ00303003

ID datové schránky 9fmbcrk, tel. 584 429 100

pondělí 7:00 - 17:00

úterý 7:00 - 15:00

středa 7:00 - 17:00

čtvrtek 7:00 - 15:00

pátek 7:00 - 13:30

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

přihlaste se