obec Mikulovice má již více než 750 let historie

  do obce patří rovněž Široký Brod a Kolnovice

  skvělou vyhlídku si užijete z rozhledny Zlatý Chlum

  z letiště LKMI startují vyhlídkové lety

  kulturu reprezentuje divadelní soubor Kantoři

  FK Mikulovice hrál i třetí nejvyšší soutěž MSFL

  o seniory je příkladně postaráno v DPS 

  v krizových situacích pomáhají dva sbory SDH

Získají celnici. Co s ní? Byty

30.10.2008

V bývalé celnici v Mikulovicích na Jesenicku najdou levné bydlení sociálně slabí lidé jak z Mikulovic, tak z blízkých polských Glucholaz. Alespoň taková je představa o využití budovy, kterou Mikulovice brzy dostanou od státu. Celnice chtějí převzít také Javorník a Zlaté Hory a zajistit jejich využití. Budovy přestaly sloužit policii po vstupu Česka a Polska do schengenského prostoru v prosinci 2007.

V bývalé celnici v Mikulovicích na Jesenicku najdou levné bydlení sociálně slabí lidé jak z Mikulovic, tak z blízkých polských Glucholaz. Alespoň taková je představa o využití budovy, kterou Mikulovice brzy dostanou od státu. Celnice chtějí převzít také Javorník a Zlaté Hory a zajistit jejich využití. Budovy přestaly sloužit policii po vstupu Česka a Polska do schengenského prostoru v prosinci 2007.
Převody nemovitostí na přechodech Bílý Potok, Mikulovice a Zlaté Hory již schválila zastupitelstva jednotlivých obcí a teď se již připravují smlouvy o převodu, uvedl ředitel územního pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Ostravě Karol Siwek.
Do konce roku by měla být na katastru jako majitel bývalé celnice mezi Mikulovicemi a Glucholazy zapsána obec Mikulovice, potvrdil mikulovický starosta Ivan Dost. Ve stejném termínu dostanou celnice také Javorník a Zlaté Hory. Jedinou omezující podmínkou bezúplatného převodu je, že obce nesmí nabytý majetek nejméně deset roků prodat.
Obce už tuší, jak budovy využít. Máme tři varianty, prozradil Dost. Zdejším zastupitelům se nejvíc líbí nabídka místního občanského sdružení Soužití, které chce objekt přestavět na bydlení pro sociálně slabé jak z Mikulovic, tak polských Glucholaz. Počítáme zde se šestnácti jednopokojovými byty. To samozřejmě také představuje zázemí pro práci s těmito klienty. Máme podporu jak od vedení Mikulovic, tak z Glucholaz, řekl šéf Soužití Jiří Rozsypal.

 

Javorník a Zlaté Hory budovy zřejmě pronajmou Podle něj přestavba přijde předběžně na šestnáct milionů korun. Připravujeme veškeré podklady tak, abychom mohli na jaře podat žádost o dotaci. Věřím, že na společný projekt by mohla Evropská unie slyšet, upřesnil Rozsypal.
Pokud nevyjde projekt Soužití, chce radnice přestavět budovu na startovací byty pro mladé lidi. Teprve když ani obecní byty neuspějí se žádostí o dotaci, nabídne vesnice budovu k pronájmu pro komerční využití. S nabídkou bychom oslovili jak české, tak polské podnikatele, podotkl Dost.
Město Javorník, které získá bývalou celnici na přechodu Bílý Potok, chce nemovitost pronajmout hned. Registrujeme už zájemce, dokonce se na možnost pronájmu informoval jeden podnikatel z Polska. Pokud bude víc uchazečů a záměr polského podnikatele bude nejlepší, není důvod mu budovu nepronajmout, řekl starosta Javorníku Jiří Jura.
Objekt bývalé celnice nabídne k pronájmu také radnice Zlatých Hor. Uvidíme, s jakými záměry zájemci přijdou. Naše představa je nabízet zde služby pro cestovní ruch, například ubytovnu a občerstvení, uvedl starosta Zlatých Hor Milan Rác. Nevylučuje však ani jiné využití.
Jako ubytovna a rychlé občerstvení už od jara slouží objekt na hraničním přechodu u Starého Města na Šumpersku. Budova patřila městu už od otevření v červnu roku 2007. Budova byla postavena tak, aby umožňovala využití pro cestovní ruch. Policie ji měla jen ve výpůjčce. Po vstupu do Schengenu přestala jako celnice fungovat a po odstěhování policie jsme ji nabídli k pronájmu. Brzy se našel zájemce, který budovu oživil právě pro turisty, sdělil starosta Starého Města Vladimír Černín.

zdroj http://www.uzsvm.cz/rijen-1773-0-85/ziskaji-celnici-co-s-ni-byty-35600/

archív původních stránek obce

Obec Mikulovice, Hlavní 5, 790 84 Mikulovice

Bankovní spojení Komerční banka a.s. čú. 1723841/0100

IČO 00303003, DIČ CZ00303003

ID datové schránky 9fmbcrk, tel. 584 429 100

pondělí 7:00 - 17:00

úterý 7:00 - 15:00

středa 7:00 - 17:00

čtvrtek 7:00 - 15:00

pátek 7:00 - 13:30

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

přihlaste se