obec Mikulovice má již více než 750 let historie

  do obce patří rovněž Široký Brod a Kolnovice

  skvělou vyhlídku si užijete z rozhledny Zlatý Chlum

  z letiště LKMI startují vyhlídkové lety

  kulturu reprezentuje divadelní soubor Kantoři

  FK Mikulovice hrál i třetí nejvyšší soutěž MSFL

  o seniory je příkladně postaráno v DPS 

  v krizových situacích pomáhají dva sbory SDH

Záplavy postihly na Jesenicku sedm obcí, škody jdou do milionů

Jeseník - Na desítky milionů korun odhadují škody starostové obcí na Jesenicku, které v noci na dnešek postihly bleskové záplavy. Na některých místech jsou strženy mostky a poničeny komunikace, škody jsou i v lesích, voda způsobila místy sesuvy půdy. Záplavy postihly v regionu sedm obcí. Nejvíce zasáhly Mikulovice, kde voda zatopila sklepy asi stovky domů. V zasažených obcích se uklízí. Hladiny toků, které v noci na dnešek dosáhly až třetího povodňového stupně, již klesly.

"Situace na Jesenicku se výrazně zklidnila. Sice stále prší, ale už to nejsou přívalové deště," řekl dnes ČTK mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Hasiči ve spolupráci se záchranáři z Hlučína pročišťují vodní tok v Ondřejovicích a odčerpávají vodu z lagun a sklepů v Mikulovicích a několika dalších obcích. "Na několika místech došlo k sesuvu půdy, naštěstí nejde o ohrožující stav," uved Hošák. Hasičům se dnes podařilo odstranit naplaveniny na železnici nedaleko Mikulovic

 

"Nejhorší je situace v místní části Ondřejovice, kterou vede podél potoka dva kilometry dlouhá cesta. Tam voda strhla přes deset mostků, poškodila cesty. Škody zde půjdou do desítek milionů korun. Cesta z Ondřejovic do Dolního Údolí je neprůjezdná," řekl ČTK starosta Zlatých Hor Milan Rác. Na místě se uklízí, je nasazena technika a další bagry do Ondřejovic míří.

Na desítky milionů korun se vyšplhají podle starosty Jiřího Šimíka také škody v Mikulovicích. "V některých úsecích jsou strženy komunikace, dvě z nich úplně. Jde také o nánosy bahna, kamení, deformované krajnice, utržené břehy, podemleté cesty. Lidé mají zatopené sklepy, znehodnoceny jsou studny. Máme stržen i jeden most, zaznamenali jsme sesuvy půdy, narušena je také kanalizace," řekl ČTK starosta Šimík. Podle něj má vytopené sklepy a zasažené zahrady až stovka domácností.

Podle starosty Písečné Jana Konečného se stav v potocích už stabilizoval. "Nejvíce byly postiženy rodinné domy, zatopen byl také sklep ve škole, poškozeny byly i místní komunikace. V jednom případě se na cestu sesunula hlína. Škody zatím nedokážu odhadnout," uvedl Konečný.

V České Vsi podle pracovnice tamního obecního úřadu voda napáchala velké škody v lesích, zasažena byla čistička odpadních vod. Obava byla z protržení hráze rybníka, pomocí čerpadel se však podařilo hrozbu odvrátit.

Autor: ČTK
www.ctk.cz

 

archív původních stránek obce

Obec Mikulovice, Hlavní 5, 790 84 Mikulovice

Bankovní spojení Komerční banka a.s. čú. 1723841/0100

IČO 00303003, DIČ CZ00303003

ID datové schránky 9fmbcrk, tel. 584 429 100

pondělí 7:00 - 17:00

úterý 7:00 - 15:00

středa 7:00 - 17:00

čtvrtek 7:00 - 15:00

pátek 7:00 - 13:30

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

přihlaste se