obec Mikulovice má již více než 750 let historie

  do obce patří rovněž Široký Brod a Kolnovice

  skvělou vyhlídku si užijete z rozhledny Zlatý Chlum

  z letiště LKMI startují vyhlídkové lety

  kulturu reprezentuje divadelní soubor Kantoři

  FK Mikulovice hrál i třetí nejvyšší soutěž MSFL

  o seniory je příkladně postaráno v DPS 

  v krizových situacích pomáhají dva sbory SDH

taneční oddíl New Flash

taneční oddíl New Flash

TJ Sport Mikulovice - oddíl aerobik

new flashTaneční oddíl New Flash vznikl před více než dvaceti lety. Každý rok ho průměrně navštěvuje 20-30 dětí, děvčata i chlapci. Většina dětí začne chodit do oddílu v první třídě a pokračuje až do deváté třídy základní školy, některá děvčata jej navštěvují i v dospělosti. V průběhu dvaceti let se do této zájmové činnosti zapojilo velké množství dětí, mládeže a dospělých slečen, které tak aktivně vyplnily svůj volný čas. V roce 2015 se do něj přihlásilo 26 děvčat a 2 chlapci ve věku 7 – 23 let. Tréninky probíhají pravidelně dvakrát týdně a to od 15 – 18 hod, v případě kdy se blíží soutěž nebo taneční přehlídka tréninky probíhají i třikrát týdně. TJ Sport Mikulovice umožňuje dětem využívat tělocvičnu zdarma.

Oddíl se věnuje několika tanečním žánrům – disko tanec, show tanec, street dance a orientální tanec. Děvčata a chlapci jsou rozděleny do dvou věkových kategorií. Každá skupina nacvičí za rok dvě choreografie, se kterými vystupuje na společenských, kulturních a sportovních akcích v obci Mikulovice a v dalších okolních obcích, oddíl se stal součástí také akcí konajících se v obci Supíkovice.

S nacvičenými choreografiemi jezdí tanečníci na soutěže po celé republice. V jarních měsících vyráží oddíl New Flash na tři až pět soutěží, kde zúročí celoroční práci. Každý rok se oddíl umístí na prvních třech příčkách v jednotlivých soutěžích. V roce 2015 taneční oddíl získal šest prvních míst, tři druhá místa a dvě třetí místa.  Zúčastnil se soutěží v Josefově, v Třebíči a v Šumvaldě.

Oddíl přijímá nové zájemce od září a také nacvičuje nové choreografie. Vedoucí oddílu je Andrea Zapletalová, kterou je možné kontaktovat na mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo v sokolovně v průběhu tréninku. Informace o začátku fungování oddílu a dnech tréninků je možno získat na e-mailové adrese.

Lucie Pospíšilová

http://tanecni-skupina-new-flash.webnode.cz/

psi-utulek

kino MIKULOVICE

 

archív původních stránek obce

Obec Mikulovice, Hlavní 5, 790 84 Mikulovice

Bankovní spojení Komerční banka a.s. čú. 1723841/0100

IČO 00303003, DIČ CZ00303003

ID datové schránky 9fmbcrk, tel. 584 429 100

pondělí 7:00 - 17:00

úterý 7:00 - 15:00

středa 7:00 - 17:00

čtvrtek 7:00 - 15:00

pátek 7:00 - 13:30

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.